Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
 

TJ ŽATEC - oddíl moderní gymnastiky

O Oddíle

 

ODDÍL MODERNÍ GYMNASTIKY TJ ŠROUBÁRNA ŽATEC

 

Předsedkyně oddílu: Vávrová Iva             

 

Trenérky a rozhodčí + kontakty:

Vávrová Iva                    tel: 737 426 840            e-mail: vavrova-iva@centrum.cz

Bednářová Karolína       tel.: 777 240 563           e-mail: bednarovakarolina@seznam.cz                                  

Kybicová Eva                 tel.: 731 476 323           e-mail: ronny.k@atlas.cz

 


 

Historie oddílu moderní gymnastiky TJ Šroubárna Žatec

Založení oddílu moderní gymnastiky se datuje do let 1989 kdy bývalá závodnice a trenérka R.Hellerová začala trénovat s malými 7-8letými děvčátky, které si vybrala v konkurzu (cca 20 děvčat). Spolupracovníci jí v té době byla p. I.Derflerová, později také manželé Hronkovi, kteří se věnovali hlavně taneční průpravě a baletní přípravě. Od roku 1991 se děvčata začala zúčastňovat závodů v rámci kraje - v Litvínově, Chomutově a Ústí n.Labem. Pravidelně se konala letní a zimní soustředění.

V r. 1994, po odstěhování se trenérky R.Hellerové, přebírá oddíl M.Dvořáková. Ta již v oddíle asi rok pomáhá s tréninkem. Je plně kvalifikovaná, vystudovala FTVS-UK se specializací MG. V trenérské prácí jí také částečně pomáhá p. L.Hronková. Postupně se dostavují i první úspěchy nejen na úrovni kraje, ale i na republikové úrovni. Postupně se na MČR probojují za žatecký oddíl E.Kybicová, J.Reitspiesová, A.Hloušková, I.Vávrová. K.Seidlová, T.Kroftová, K.Bednářová, K.Mlčochová, E.Korbášová, K.Jirkovská.

Trenérkami se postupně stávají bývalé závodnice nebo starší závodnice, které sami ještě závodí. S trenérskou prací postupně pomáhají E.Kybicová, K.Bednářová, T.Kroftová, Š.Panýrková, P.Reitspiesová, V.Hajná, P.Vojarová, sestry Vodičkovy, sestry Sekretovy, A.Kdýrová.

Nejůspěšnějším rokem v historii oddílu se stal r. 2005-6, v kterém se oddílu podařilo získat celou řadu individuálních vítězství děvčat v jednotlivých věkových a výkonnostních kategoriích, v severočeské oblastní lize jsme dosáhly 3 celkových vítězství, jedno druhé a dvě třetí místa. Navíc z 12ti členné reprezentace severočeské oblasti na MČR v Břecali bylo 6 závodnic ze žateckého oddílu. Oddíl MG byl navíc oceněn i jako nejlepší kolektiv v soutěži Sportovec města Žatec. Na tomto úspěchu se podílely závodnice E.Korbášová, K.Mlčochová, K.Jirkovská, K.Seidlová, I.Vávrová a T.Kroftová, trenérky T.Kroftová, E.Kybicová a M.Dvořáková.

Kromě pravidelných tréninků, závodů, oddílových přeborů a letních soustředění se členky oddílu zapojovaly i do společenských akcí, na kterých vystupovaly jako členky společných vystoupení nebo individuálními sestavami - maturitní plesy, házenkářské plesy, společenské akce v divadle.

Pro rodiče a přátelé MG se každoročně konají 2 vystoupení - Vánoční akademie spojená s rozdáváním dárků a předprázdninová vystoupení.

V Červnu r.2012 došlo ke změně ve vedení oddílu, předsedkyní se stává I.Vávrová. Tato výborná bývalá členka a reprezentantka oddílu se po odchodu z oddílu stala na čas členkou SK MG MÁJ České Budějovice, kde hostovala z oddílu SC 80 Chomutov. S odchodem bývalé předsedkyně oddílu M.Dvořákové skončila s aktivní činností i většina zkušených závodnic. Začíná se psát nová historie oddílu ...

V současné době je v oddíle registrováno 40 členů. Z toho 3 hlavní trenérky (I.Vávrová, E.Kybicová, K.Bednářová). Zbytek členů jsou nadějná děvčata, která jsou zařazena do KPMG (kombinovaný program MG) nebo ZPMG (základní program MG), kde se rozdělují do jednotlivých kategorií. Tento rok máme zastoupení v 10 kategoriích, kde děvčata cvičí s různým náčiním dle svého věku a výkonnosti (švihadlo, obruč, míč, kužele, stuha).

 

 

 

 
 
TOPlist